Pamje tronditëse nga përmbytjet në Bosnjë dhe Serbi (Foto & Video)

Reshjet e tri ditëve të fundit i kanë përmbytur dhjetëra qytete e fshatra në Bosnje e Serbinë Qendrore ndërsa numri i ...

Reshjet e tri ditëve të fundit i kanë përmbytur dhjetëra qytete e fshatra në Bosnje e Serbinë Qendrore ndërsa numri i të vdekurve është së paku 14 persona.
Zyrtarët boshnjakë kanë njoftuar se në këtë vend kanë vdekur 11 persona derisa autoritetet serbe kanë njoftuar për tre të vdekur në territorin e tyre, transmeton rel.
Përmbytjet kanë bërë që niveli i ujit të jetë dy deri në tri metra mbi tokë.
Policia, ushtria, zjarrfikësit dhe vullnetarët, po ndihmojnë në shpëtimin e njerëzve, shumë nga të cilët po qëndrojnë në kulmet e shtëpive të tyre.
Dhjetëra mijëra banorë janë shpërngulur në zona më të sigurta.Related

Botë 6464240236565713544

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item