E rallë, luanesha i fal jetën majmunit të vogël dhe e mbron atë (FOTO)

Fotografi Evan Schiller dhe gruaja e tij Lisa Holzwarth kanë parë një moment shumë interesat, ku një luaneshë është treguar shumë zemë...


Fotografi Evan Schiller dhe gruaja e tij Lisa Holzwarth kanë parë një moment shumë interesat, ku një luaneshë është treguar shumë zemërgjerë, pasi i ka falur jetën një majmuni të vogël.
Imazhet janë marrë në Savana, ku luanesha arriti të kapte një babon, dhe pasi e hëngri atë pa që foshnja e saj ishte aty rrotull dhe tentonte të ngjitej në pemë për t’i shpëtuar sulmit. Por luanesha e mori dhe e mbajti për pak kohë me vete duke i dhuruar dashuri.
Madje ajo bashkë me një tjetër luaneshë e mbrojtën nga sulmi i një luani, i cili mesa duket ishte i uritur.
Më pas ajo e la atë të lirë dhe majmuni i vogël u bashkua me babanë e tij i cili qëndronte në majë të pemës.

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item