Ushtria ruse në kufi me Ukrainën: A po bëhen gati për luftë?! (Video)

Agjencitë amerikane dhe evropiane të inteligjencës vlerësojnë se Rusia ka dislokuar 30 mijë trupa në kufirin lindor të Ukrainës. P...


Agjencitë amerikane dhe evropiane të inteligjencës vlerësojnë se Rusia ka dislokuar 30 mijë trupa në kufirin lindor të Ukrainës.

Para një javë është përmendur shifra prej 20 mijë trupave ruse, ndërsa amerikanë dhe evropianët, siç raporton Reuters, kanë informata se numri ka arritur në 30 mijë, transmeton Telegrafi.
Në rrjetet sociale janë përhapur xhirimet ku mund të shihen trenat e ngarkuar me mjete ushtarake. /Telegrafi/

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item