Sulm masiv me thika në Kinë, 27 viktima dhe 109 të lënduar (VIDEO)

Një sulm masiv me thika nga disa persona në stacionin e trenit në Kunming në jug-perëndim të Kinës, ka lënë të vrarë të paktën 27 per...


Një sulm masiv me thika nga disa persona në stacionin e trenit në Kunming në jug-perëndim të Kinës, ka lënë të vrarë të paktën 27 persona dhe 109 persona kanë marrë lëndime.
Agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua, raporton se shumë të dyshuar lidhur me rastin policia ka ndaluar disa të dyshuar, dhe po kontrollon gjithë stacionin e trenit.
Rreth 60 të lënduar janë shtuar në spital në gjendje të rëndë.
“E pashë një burr që vraponte drejt meje me një thikë të gjatë dhe fillova të ik sikurse të gjithë”, ka thënë një qytetar, i cili kishte marrë lëndime në krah dhe gjoks, njoftojnë mediat ndërkombëtare.

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item