Protestues pro-rusë okupojnë qeverinë në Donetsk

Demonstrues pro-rusë kanë pushtuar pjesë të ndërtesës së qeverisë rajonale në qytetin lindor të Ukrainës, Donetsk. Raportet thonë se protest...


Demonstrues pro-rusë kanë pushtuar pjesë të ndërtesës së qeverisë rajonale në qytetin lindor të Ukrainës, Donetsk. Raportet thonë se protestuesit kanë zënë katin e parë të ndërtesës, ndërsa brenda ndodhen edhe rreth 20 gazetarë dhe pjesëtarë të administratës rajonale. Raportohet se qindra aktivistë pro-rusë kanë bërë përpjekje, por kanë dështuar të okupojnë ndërtesën e administratës rajonale në qytetin jugor të Odesës./rel

Related

Botë 1963195465114371912

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item