Papa Françesku bën thirrje për dialog mes palëve në Ukrainë

VATIKAN, 2 mars /ATSH-AFP/ – Papa Françesku i bëri sot thirrje palëve në Ukrainë gjatë lutjes drejtuar besimtarëve, për të kapërcyer keqkupt...

VATIKAN, 2 mars /ATSH-AFP/ – Papa Françesku i bëri sot thirrje palëve në Ukrainë gjatë lutjes drejtuar besimtarëve, për të kapërcyer keqkuptimet reciproke dhe i kërkoi bashkësisë ndërkombëtare të bëjë ç’është e mundur për të nxitur dialogun.
Duke iu drejtuar besimtarëve të mbledhur në Bazilikë për t’u lutur për Ukrainën, Papa shprehu dëshirën që të gjitha partitë në vend të punojnë për të kapërcyer keqkuptimet. Ai gjithashtu bëri thirrje që komuniteti ndërkombëtar të mbështesë çdo nismë në arritjen e dialogut./
/v.b/

Related

Botë 580398812392107128

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item