Këto “sekrete” të Hollywoodit, do t’ju befasojnë!?

Ndonjëherë duket se dimë gjithçka për yjet e botës, por informatat e mëposhtme do të jenë të panjohura për shumicën. Telegrafi në va...


Ndonjëherë duket se dimë gjithçka për yjet e botës, por informatat e mëposhtme do të jenë të panjohura për shumicën.

Telegrafi në vazhdim ju sjell disa fakte interesante për të famshmit e botës së aktrimit.
1. Ryan Gosling ka qenë në lojë për t’u bërë anëtar i grupit “Backstreet Boys".
2. David Bowie i ka sytë me ngjyra të ndryshme, si pasojë i një goditjeje që ka marrë në rini.
3. Emma Stone, aktorja e re që e shohim si zeshkane, në fakt është biondinë natyrale .
4. Emri i tij i vërtetë i Cyrus Mileyt është Destiny Hope.
5. Natalie Portman u diplomua nga Universiteti i Harvardit dhe ka publikuar dy punime shkencore.
6. Mila Kunis ka lindur në Ukrainë dhe deri moshën shtatëvjeçare nuk dinte anglisht.
7. Këngëtarja amerikan Ke$ha ka IQ-në prej 140!
8. Opran Winfrey në fakt quhet Orpah.
9. Paris Hilton mban këpucët me numrin 42!
10. R. Kelly mezi ka mbaruar shkollën e mesme, ndërsa pranon se kurrë mirë s’ka mësuar mirë shkrim-lexim.
11. Angelina Jolie ka shkuar në shkollën Beverly Hills High School", e cila më vonë shërbeu si ambient për filmin " Clueless” dhe serinë “Beverly Hills 90210".
12. Harrison Ford dikur ka punuar si marangoz.
13. Këngëtarja dhe kreatorja Gwen Stefani ka thënë se ka pasur vetëm dy meshkuj në jetë: kolegun nga grupi “No Doubt”, Tony Kanal, dhe Gavin Rossdalen me të cilin sot është e martuar.
14. Brad Pitt para se të bëhej i famshëm punonte si hamall, shofer dhe maskotë e restorantit El Pollo Loco .
15. Ylli i sagës “Twilight”, Taylor Lautner (Jacob Black) ka qenë kampion (junior) botëror në karate për disa vite me radhë. /Telegrafi/

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item