Dhjetëra të plagosur në kuadrin e manifestimeve pro-ruse në Kharkiv

Kharkiv, Ukrainë KHARKIV (Ukrainë), 1 mars /ATSH-AFP/ – Dhjetëra persona u plagosën sot në Kharkiv, në lindje të Ukrainës në kuadrin e një m...

Kharkiv, Ukrainë

KHARKIV (Ukrainë), 1 mars /ATSH-AFP/ – Dhjetëra persona u plagosën sot në Kharkiv, në lindje të Ukrainës në kuadrin e një manifestimi prorus, i cili degjeneroi në marrjen e ndërtesës së administratës rajonale, njoftoi media.
Aktet e dhunës të karakterizuara nga goditje me sende të forta, granata shurdhuese dhe goditje me armë  zjarri shpërthyen në fillim të tubimit të 20 mijë protestuesve prorusë në qendër të qytetit. Rreth 300 protestues nisën sulmin kundër selisë së administratës rajonale ku mendohej të ishin pozicionuar mbështetësit e autoriteteve të reja proevropiane./

/v.b/

Related

Botë 705840397548592049

Follow Us

Hot in week

Recent

Comments

Connect Us

item