Sex,dashuri,intimitet

8 mitet e gabuara rreth seksit pas moshës 40-vjeçare Lajmëtari Shqip   at   Sex,dashuri,intimitet  -  1 day ago *Studimi: Gratë 4...

8 mitet e gabuara rreth seksit pas moshës 40-vjeçare

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 day ago
*Studimi: Gratë 40 vjeçare janë më të mirat në shtrat* * * *Shumë studime janë bërë për moshën ideale kur femrat gëzojnë kulmin e pjekurisë seksuale, të cilat kanë dalë në përfundimin se 40 vjeçaret gëzojnë seks të mirë dhe kanë përvojë në të. Me fjalë të tjera, 40-vjeçaret dinë të luajnë në shtrat. Një studim i ri i botuar në revistën britanike Top Sante e vërteton këtë gjë. Studimi është kryer me 2 000 femra nga të gjitha moshat. Rezultatet treguan se 81% e femrave të moshës 40 deri në 50 vjeç kishin një oreks të madh për seks. Ato duan të provojnë gjëra të reja me partnerët e ... more »

Si të arrihet sa më shpejt kulmi i kënaqësisë në shtrat?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 day ago
Dëshironi që mu këtë natë të kënaqeni në “zjarrin” e paharrueshëm në shtrat? Pra, vetëm duhet t’i zbatoni këshillat tona. - *Lëvizni* Në një studim, në të cilin kanë marrë pjesë femrat e moshës nga 45 deri në 55 vjeç, është zbuluar që kënaqësia seksuale është e lidhur me ushtrimet. Ato të cilat më pak kanë bërë ushtrime kanë shfaqur më pak dëshirë për seks, ndërkaq ato të cilat kanë ushtruar më shpesh, kanë pasur dëshirë më të madhe. - *Lexoni literaturë erotike* Literatura erotike shpejt nxit dëshirën për seks, konstatojnë seksologët. Nëse nuk keni kohë të blin... more »

Martesat sipas horoskopit

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 day ago
Më poshtë kemi paraqitur një listë se cilët persona të lindur në muajt e caktuar kanë preferuar të martohen me partnerë të caktuar sipas muajit të lindjes. Nëse partneri juaj nuk përputhet me listen e mëposhtme, mos u shqetësoni! Këto janë thjesht statistika. Dashuria është më e fortë se matematika. Këto janë “prirjet” e gjetura nga hulumtimet e disa astrologëve * * *Preferencat e femrave* *Femrat e lindura në janar* preferojnë më shumë meshkujt e lindur në mars dhe preferojnë më pak të lindurit në prill. *Femrat e lindura në shkurt* preferojnë më shumë meshkujt e lindur në pril... more »

Si të argumentoni në një lidhje?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 day ago
Në një marrdhënje romantike, argumentimi mund të duket si një gjë e keqe, po a është vërtet kështu? Edhe pse argumentet mund të sillen rreth subjekteve delikate, adresimi i çështjeve dhe komunikimi i problemeve, mund të forcojë lidhjen për të dy partnerët. Mësoni se si të argumentoni në mënyrën e duhur me këto këshilla: Kur ju jeni duke argumentuar ju jeni duke sjellë pikëpamjet tuaja dhe arsyet për një konflikt të caktuar. 1.Shkarkoni stresin dhe ankthin Kur konflikti arrin deri tek marrdhënja, është e lehtë për të shmangur adresimin e problemit me shpresën se mund t`i shmang... more »

Fakte interesante per dashurine

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 days ago
1- Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë këtë gjë. 2- Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit. 3- Nëse vjen momenti për intimitet që në fillim të marrëdhënies, 78% e vajzave nuk pranojnë nëse nuk janë depiluar. 4- Vajzat feministë kërkojnë më shumë se të tjerat të kenë një marrëdhënie romantike. 5- Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë renë më shumë në dashuri me dike që kanë vite që e njohin, se sa me një të sapo njohur. 6- Njerëzit që tregojn... more »

Mposhteni psikologjinë e mashkullit me 5 veprime

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 days ago
Është e vërtetë që meshkujt ndonjëherë është shumë e vështirë të kuptohen. Nëse vërtet dëshironi të kuptoni mënyrën me të cilën meshkujt mendojnë, për fillim po ju japim disa këshilla. *Ofroni përkrahje* * *Gjëja kryesore në psikologjinë e mashkullit është nevoja e tij që të mos i lëndohet egoja. Mashkulli dëshiron të dijë që mirë po e bën punën dhe që e ka përkrahjen tuaj. Nuk ka nevojë ta teproni, mirëpo nëse i bëni komplimente herë pas herë nuk do të ishte keq. *Zbuloni se cili është shkaku i motivimit* * *Me çka kënaqet mashkulli juaj? A i adhuron veturat sportive? Sa është... more »

Për seks të shkëlqyeshëm janë të nevojshme emocionet

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 days ago
Kur e duam dikë, afër tij ndiejmë vetëbesim, dhe ky është një përbërës i rëndësishëm për seks të mirë Kur e duam dikë, afër tij ndiejmë vetëbesim, dhe ky është një përbërës i rëndësishëm për seks të mirë. Në vendin e dytë është tërheqja fizike, ndërkaq në të tretin ndjenja që jeni të dashuruar. Magazina Your Tango në bashkëpunim me prodhuesin më të njohur të prezervativëve ka zbuluar se çka është e nevojshme për seks të shkëlqyeshëm. Shprehitë seksuale të lexuesve kanë zbuluar tre përbërës qenësorë. Siç edhe e theksuam, lidhshmëria emocionale është përbërësi më i rëndësishëm.... more »

Çfarë mendon ai për ‘çmenduritë’ e saj?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 days ago
Si mund ta bësh për vete dhe cilat janë sinjalet për të kuptuar nëse të pëlqen vërtet. A nuk janë këto gjëra që çmendin vajzat dhe duan patjetër t’i dinë? Për ju kemi lajme të mira për të deshifruar gjuhën e tyre. Nga testimet e bëra në lidhje me reagimet e djemve për sjelljet paksa sipër “rreshtave”, nga më pak të pëlqyerit tek më intriguesit, 6% pëlqejnë idenë që ajo “heton” mbi çdo femër që shkruan në profilin e tij. 16% pëlqejnë faktin që ajo është pjesë e twitter-it vetëm për të ndjekur se ku është dhe ta takojë “rastësisht”. 34% e djemve pëlqenin idenë që ajo të ketë çel... more »

Ja disa eksperienca që duhet të kalosh para martesës

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
1- Dil vetëm nga dëshira për t’u argëtuar Duhet ta pranosh se je tashmë e ndërgjegjshme se një burrë nuk paraqet gjithmonë cilësitë e duhura për t’u bërë i fejuari yt, nuk të telefonon kur thotë se do ta bëjë këtë vetëm se ai interesohet vetëm për veten e tij dhe nuk të kushton vëmendjen që ti meriton. Por megjithatë ky është një tip që të kënaq herë pas here sepse është tepër i shkathët kështu që mundohu ta shfrytëzosh duke mbajtur parasysh faktorin kënaqësi personale. 2- Jeto vetëm Nëse nuk do që trajektorja e jetës tënde të jetë vetëm ajo që shkon nga shtëpia e prindërve të t... more »

3 Problemet që përballen çiftet kur jetojnë bashkë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
Tre janë problemet më të zakonshme me të cilat ju duhet të përballen çiftet e reja të cilët vendosin të jetojnë bashkë. Ju më në fund keni vendosur të jetoni bashkë dhe ky është një hap i madh. Ju keni qënë të lidhur për një kohë, dhe mendoni se ky person është i duhuri për ju. Ky është një hap i madh në një marrëdhënje, por ju nevojitet që të jeni të përgatitur për çështjet që do të dalin përpara. Pjesa më e madhe e të bashkëjetuarit në çift parashtrojnë këto tre probleme, kështu që jini të përgatitur dhe mësoni si t`i zgjidhni ato. *1. Paratë * Ky është një problem që haset m... more »

Forma e fytyrës mund të parashikojë marrëdhënien

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
*Keni pasur ndonjëherë ndjesinë që fytyra po jua shkatërron të gjitha marrëdhëniet? Kjo mund të jetë e vërtetë, por në një tjetër kuptim* Femrat Miti se femrat janë kaq misterioze dhe të pakuptueshme, po bie ngadalë prej shkencës dhe psikologjisë. Shumë studime që lidhen me femrat, po bëjnë që këto të fundit, por edhe meshkujt, të arrijnë t’i kuptojnë më mirë komplekset femërore dhe të fshehtat e tyre. E keni pasur ndonjëherë ndjesinë që fytyra po jua shkatërron të gjitha marrëdhëniet? Kjo mund të jetë e vërtetë, por në një tjetër kuptim. Çfarëdo karakteristikash të keni, mjekër m... more »

Femrat, si mund te jene me terheqese per meshkujt?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
Është për t’u habitur, por e vërtetë, mashkulli gjatë shtatë sekondave të shikimit të ndonjë femre vendos se a do t’i ofrohet apo jo! Në të shumtën e situatave formula më e mirë për sukses është të jeni e natyrshme, mirëpo në disa situata, siç janë ato kur dëshironi që ai t’ju vërejë, nuk është keq që të aktroni paksa dhe të përdorni disa truke të vogla. 1.Rrobat me vija janë në modë, mirëpo rrobat njëngjyrëshe rrezatojnë më shumë energji dhe më shumë vetëbesim. Megjithatë, shmanguni rrobave me ngjyrë të zezë, e cila krijon përshtypjen se jeni tepër serioze. Përveç nëse, natyrish... more »

Impotenca – çrregullimet erektile

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
Imponca ,ose siç njihen së fundi, çrregullimet erektile, janë një problem i shpeshtë te meshkujt, si pasojë e të cilës ata kanë probleme për të arritur ose për ta mbajtur ereksionin. *Çfarë janë problemet e ereksionit?* * * Problemet e ereksionit, që shpesh në popull njihen si impotencë, mund të jenë një temë e vështirë për t’u diskutuar. Por nëse ju keni probleme për të arritur ose për ta mbajtur ereksionin – ngritjen e penisit – këto janë arsye të mjaftueshme për të biseduar me mjekun. Problemet me ereksionin jo vetëm që prekin jetën tuaj seksuale, por ato mund të jenë edhe sh... more »

Si ta ndërtoni besimin në një lidhje?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
Shtylla kryesore që e mban një lidhje romantike, është besimi. Po të mos keni besim te njëri-tjetri, herët ose vonë, lidhja juaj do të mbarojë Flisni për të ardhmen! Nëse vërtet dëshironi që partneri t’ju besojë plotësisht, ju duhet të flisni për të ardhmen tuaj me të. Gjithnjë kur flisni për planet e së ardhmes, sigurohuni që ta përfshini edhe atë. Madje sugjeroni diçka dhe kërkoni ndihmë apo këshilla nga partneri për ato plane. Nëse e sheh se ju vërtet mendoni ta keni një lidhje afatgjatë, partneri do t’ju besojë edhe më shumë. Bëhuni person i përgjegjshëm! Nëse partneri j... more »

Mosha kur kenaqesia seksuale arrin kulmin

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
Kënaqësia seksuale është më intensive dhe arrihet në pikën maksimale në moshën 45 vjeçare, dhe varet nga një raport i mirë me partnerin. Kështu mendojnë 83% e italianëve, të pyetur në një sondazh të zhvilluar mes meshkujve dhe femrave në moshë madhore, nga ana e “Institut Francais d’opinion publique” për shtëpinë farmaceutike Mylan. Vështirësitë nisin më vonë. 70% e italianëve përveçse deklarohen të kënaqur nga jeta e tyre seksuale, konfirmojnë se performanca zgjat deri në moshën 65 vjeçare, ndërsa pas kësaj moshe vjen një rënie thuajse e menjëhershme. Vetëm 35% e meshkujve kanë sh... more »

Kur nje mashkull eshte i mire ne shtrat

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
*Shenjat* * * Nëse jeni shumë të interesuara për anën seksuale tek një takim i ri që keni pasur kohët e fundit, nuk është e vështirë të zbulohet sesa mirë do t’ia kaloni në shtrat me të. Ja disa nga tiparet që i karakterizojnë meshkujt pasionant në shtrat. 1. Ai përzgjedh ushqimin. Dëshironi një mashkull që bën dashuri me tepër shije? Dilni me të për darkë dhe shikoni mënyrën sesi ai do të hajë. Mënyra sesi ai do të sillet me ushqimin dhe sesi do ta përzgjedhë atë, do t’ju tregojë më tepër nga sa e kishit imagjinuar për mënyrën sesi ai do t’ju trajtojë. Personat që dinë të bëjnë... more »

A mund të përdoret Viagra nga të rinjtë?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 week ago
Pyetje: Jam një student në vitin e fundit. Kam patur dhe vazhdoj të kem marrëdhënie seksuale me shumë partnere. Kam dy vjet që përdor herë pas here Viagrën, natyrisht, në ato raste kur më është dashur të tregoj se jam një partner seksualisht i fortë. Viagrën e marr në farmaci, pa recetë mjeku. Kam lexuar e dëgjuar opinione të ndryshme lidhur me përdorimin e Viagrës. Disa këshillojnë përdorimin e saj, të tjerë nuk e këshillojnë. A mund ta di mendimin tuaj lidhur me përdorimin e Viagrës nga të rinjtë? Përgjigje: Siç shkrova disa javë më parë, disfunksioni erektil, ose impotenca ... more »

Shpirti binjak? Ekziston vetëm në imagjinatën tonë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Të jeni bërë për njëri-tjetrin. Të jeni si Romeo dhe Xhulieta. Ka kaq shumë mënyra për ta përcaktuar konceptin e “shpirtit binjak” në dashuri. Por kjo nuk do të thotë aspak se personi që duket se është bërë për ne, është një realitet. Në fakt, e kundërta është e vërtetë. Se një shpirt binjak, është i tillë vetëm në imagjinatën tonë. Këtë e ka pohuar së fundmi një studim i kryer nga hulumtuesit amerikanë, sipas të cilëve, përputhja e përkryer mes dy personave, në fakt nuk ekziston. Ata thjesht, mund të kenë disa ose edhe shumë gjëra të përbashkëta. Por kurrsesi, të jenë binjakë. M... more »

Motivet dhe zgjidhjet e problemeve në çift

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Pjesë e jetës së çifteve janë patjetër edhe zënkat apo grindjet e ndryshme. Por cilat janë motivet? Në fakt janë të shumta, por jo të paevitueshme dhe të pandreqshme. Ju ftojmë të reflektoni… *Psikologji* Problemet e çifteve janë normale dhe janë pjesë e jetës së çdo dite. Mënyra më e mirë për t’i përballuar përcakton rezultatin e marrëdhënies. Mund t’i tejkaloni ose të provoni t’i zgjidhni që tani. “Ndryshe” ju sjell disa këshilla për të përmirësuar mospërputhjet e zakonshme te çiftet. *1-Mungesa e intimitetit* * * Puna, shtëpia, fëmijët, familja, përtacia… të gjitha këto i l... more »

Kur puthjet bëhen të pakëndshme

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Një studim i ri, u mor me llojet e puthjeve që krijonin një ndjesi negative te personat që i përjetonin dhe zbuloi puthjet më të neveritshme *Studimi* Puthja është mënyra sesi dy njerëz shprehin dashurinë e tyre kur ata nuk e shohin njëri-tjetrin, por kur mund të ndiejnë gjithçka. Të shkëmbesh një puthje me dikë është një veprim shumë emocionues, pasionant, të lë një shije të re dhe të këndshme, por ka edhe raste kur kjo nuk ndodh. Thuhet se një puthje vlen sa një mijë fjalë, por mendohet që një puthje e keqe vlen sa 10 000 më shumë. Kështu, falë një studimi të ri, zbulohet se... more »

Sa zgjat seksi?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Magazina “Glamour” ka bërë një anketë me 1.000 respondentë, të cilët është dashur t’i përgjigjeshin pyetjes se sa mesatarisht në rastet e tyre zgjasin seksi Të gjithë jemi goxha kureshtarë kur është fjala për dhomat e gjumit të tjerëve, më së shpeshti për shkak të asaj që dëshirojmë të krahasohemi, mirëpo shpesh e kemi edhe ndjenjën që bashkëbiseduesit tanë “i ekzagjerojnë“ tregimet e tyre, të ndikuar nga filmat për të rritur apo së paku nga komeditë romantike. Duke pasur parasysh këtë gjë, magazina “Glamour” ka bërë një anketë me 1.000 respondentë, të cilët është dashur t’i përgj... more »

Fjalët e ndyra shpërthejnë epshin

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Fillojani me numërimin e pjesëve të trupit të cilat ju pëlqejnë. Nëse nuk jeni të sigurt se po i pëlqen diçka, pyeteni. Femrat nuk do të duhej ta injoronin faktin që bisedat seksuale në vesh kënaqin secilin mashkull. Natyrisht që ato biseda nuk duhet të bëhen me shprehje profesionale, andaj mos mendoni shumë se cilat fjalë do t’i përdorni, sepse në ato momente nuk ka nevojë që të dukeni sikur fjalor. Bisedat, duke përdorur fjalë të ndotura në kulmin e seksit, mund të shtojnë afshin e dyanshëm. Për shembull, nëse ju prek aty ku ju krijon kënaqësi, thoni se po ju pëlqen, mos heshtni.... more »

Seksi, 5 pozicione që mbajnë në formë trupin e femrës

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
*ROME*-Palestra nuk është e vetmja që mund të mbash trupin në formë. Por është një metodë tjetër, edhe më efikase dhe më argëtuese. Kush do pyesni ju? Përgjigja është, seksi. Përveç efekteve të tjera pozitive në aspektin fizik e psikik, të bësh dashuri djeg rreth 300 kalori (këtë tashmë e dinë të gjithë) si dhe forcon muskujt e trupit femëror. Por duke eksperimentuar disa pozicione, ndoshta pak jashtë rutinës sipas një studimi të publikuar në Itali, këto pozicione i bëjnë mirë muskulaturës së një femre. Efekti i garantuar dhe i sigurt. *1)* Për të dobësuar dhe formuar të pasmet. ... more »

Kur një mashkull është i mirë në shtrat

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Jeni kureshtare të dini nëse ai do të jetë i mirë në shtrat përpara se të bini dakord ta takoni për herë të dytë? Ja shenjat që jua zbulojnë misterin *Shenjat* * * Nga Cosmopolitan Nëse jeni shumë të interesuara për anën seksuale tek një takim i ri që keni pasur kohët e fundit, nuk është e vështirë të zbulohet sesa mirë do t’ia kaloni në shtrat me të. Ja disa nga tiparet që i karakterizojnë meshkujt pasionant në shtrat. 1. *Ai përzgjedh ushqimin*. Dëshironi një mashkull që bën dashuri me tepër shije? Dilni me të për darkë dhe shikoni mënyrën sesi ai do të hajë. Mënyra sesi a... more »

Seksi në vendin e punës është i dëmshëm

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Shume persona bëjnë ditën e punës me interesante dhe me te bukur duke i lejuar vetes marrëdhënie seksuale ne vendin e punës. Mirëpo studiuesit thonë se kjo është një thikë me dy teha e cila mund të jetë shumë e dëmshme edhe për kolegët edhe për ndërmarrjen. “Vendi i punës është vendi ku kaloni një pjese te madhe te jetës aktive. Çdo dite takohesh, pothuajse, me te njëjtët persona dhe diskuton me ta, ke besim tek ta, festoni se bashku, ndihmoni njeri-tjetrin dhe krijoni një ndërlidhje shume interesante”, thonë të anketuarit të cilët janë pro seksit në vendin e punës. Psikologët tho... more »

7 shprehjet që nuk duhet t’i përdorni kurrë teksa bëni dashuri

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Janë disa fjalë që zakonisht përdoren nën çarçafë, të afta për të shuar çdo fantazi erotike, sentimentale, apo edhe vetë pasionin mes partnerëve. Prandaj, ato nuk rekomandohen që të përdoren teksa kryeni aktin intim me partnerin tuaj. Ja cilat janë ato, të sugjeruara nga psikologu, Raffaele Morelli. 1. “Më thuaj se çfarë ndjen …” 2. “Pra, çfarë mendon, si të duket?” 3. “Kështu e bëje dhe me ish-in tënd?” 4. “A e shijove?” 5. “A të pëlqeu?” 6. “Përfundove …?” 7. “Mos fli tani, ec të flasim”/ e.t/noa

3 gjërat e veçanta që dëshiron secili prej partnerëve në shtrat

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Ajo do që Ai t’i përkushtohet më shumë fazës përgatitore të aktit të të bërit dashuri. Kurse Ai dëshiron që Ajo të jetë më pak egoiste në shtrat, por edhe më e papërmbajtshme sesa tregohet. Në këtë mënyrë, dashuria e shfaqur në shtrat mes dy partnerëve, paraqet nevoja të ndryshme prej tyre. E kësisoj, edhe situatat që krijohen nuk janë aspak të lehta. Ja si duhet t’i menaxhoni ato: AI 1. Duhet t’i propozojë partneres së tij që të përpiqet të kryejë më shumë lojëra erotike në shtrat. 2. Lidhur me fazën paraprake të të bërit dashuri, ajo duhet të jetë më e mbushur me fantazi dhe dë... more »

Tiparet që meshkujt i vlerësojnë shumë tek një femër

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Secila femër është e parezistueshme në formën e vet. Të gjitha ato mundohen të duken sa më mirë, por çfarë vlerësojnë meshkujt te femrat përveç seksit? Vetëbesimi Meshkujt sigurisht pëlqejnë pozicionin e përkrahësit dhe të atij që ndihmon femrën në përballje me gjërat që sjell jeta, por do të lodheshin shumë nga një vajze pa vetëbesim. Mënyra se si silleni afër një mashkulli, apo mënyra se si flisni me të mund të ketë një rëndësi të madhe në mendimin e tij për ju. Feminiteti Ajo që i tërheq meshkujt është feminiteti, forca maskiliste e pakompromistë e femrës, por edhe sig... more »

Meshkujt, gjithnjë e më shumë dëshirojnë të bëhen baballarë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 2 weeks ago
Meshkujt e shekullit XXI, gjithnjë e më shumë shkojnë kundra rrymës dhe klisheve. Tashmë nuk janë më vetëm femrat që duan të kenë fëmijë. Është tipike e komedive, barsaletave dhe anekdotave që na e sjellin mashkullin si një njeri që vetëm arratiset përballë perspektivës për t’u bërë me fëmijë. Sot, pjesa më e madhe e meshkujve duan të bëhen me fëmijë. Lajmi bëhet i ditur nga Huffington Post, që thotë se 8 meshkuj në 10 ka thënë se dëshiron të bëhet baba. Një studim pra që rehabiliton figurën e babait që shpesh lihet mënjanë për të nxjerrë më në dukje figurën e nënës. E duke folur ... more »

Si ndikojnë narkotikët në aktin seksual?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 3 weeks ago
E vështirë është të thuhet se a përmirësojnë apo e përkeqësojnë narkotikët seksin, sepse raporti varet vetvetiu nga shumë faktorë. *Alkooli* Alkooli shkakton zgjerimin e kapilareve të vogla nëpër trup, andaj te meshkujt mund të ndikojë në ereksion dhe në penetrim, sepse në penis arrin gjak të mjaftueshëm. Te femrat mund të krijojë lagështi të pamjaftueshme të vagjinës, gjë që është shumë e pakëndshme dhe mund të shkaktojë dhembje gjatë penetrimit. Koordinimi, balancimi dhe përqendrimi çrregullohen prishur, ndërkaq për aromën e keqe as që duhet të flasim. *Marihuana* Marihuana for... more »

STUDIM/ Tradhëtia,femra edhe mund të fal por mashkulli kurrë!

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 3 weeks ago
Tradhëtia,krijon gjithmonë një emocion të fortë,ndonjëherë edhe shkatarrrues. Por pavarësisht nga xhelozia apo nga përvojat e ndryshme sesi ajo shfaqet,ka një dallim thelbësore në mes femrave dhe meshkujve rreth përceptimit të kësaj dukurie. Sepse në rastin e një tradhëtie,në fakt,mashkulli ka gjithmonë më shumë vështirësi për të falur,ndërsa femrat janë më të buta. Këto janë përfundimet e një studimi të kryer nga një grup studiesve nga Universiteti i Pensilvanisë,botuar në revistën “Psychological Science”. Kështu,studiuesit zbuluan se kur një femër zbulon tradhëtinë e partnerit... more »

Çfarë komplimenti “vdesin” të marrin femrat?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 3 weeks ago
Sipas një sondazhi, femrat janë në kërkim të komplimenteve për këmbët. Në një kërkim të bërë nga “Venus & Braun, 1 mijë gra në Britani iu drejtua pyetja: “Për cilën pjesë të trupit dëshiron të marrësh komplimente?” Doli se shumica pëlqejnë t’u komplimentojnë këmbët. Gjithashtu femrave u pëlqen të marrin komplimente edhe për barkun dhe të pasmet. Jo më kot në një kërkim tjetër dilte se femrat shpenzojnë 72 ditë të jetës duke hequr qimet nga këmbët. *Ja cilat janë 10 pjesët e trupit për të cilët femrat kërkojnë komplimente:* 1. Këmbët 2. Barku 3. Vithet 4. Krahët 5. Gjoksi 6. Beli 7. ... more »

Faktorët që ndikojnë negativisht në dëshirat seksuale

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 3 weeks ago
Mënyra se si ju i përgjigjeni seksualisht partnerit mund të ndikohet gjithashtu edhe nga disa probleme që stimulohen nga medikamentet të cilat mund të ndërhyjnë në funksionimin seksual. Dhimbjet apo sëmundjet kronike, të cilat shkaktojnë lodhje, bëjnë që aktiviteti seksual të kthehet në një sfidë të lodhshme. Më poshtë tregohen disa faktorë që ndikojnë në dëshirat tona seksuale. *1- Faktori biologjik* Dëshira seksuale ndikohet nga shumë komponentë psikologjikë, por edhe ata biologjikë gjithashtu. Megjithëse mund të mos shquhet qysh në rini, seksi është një sistem biologjik shum... more »

Sa dashuroheni?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 3 weeks ago
*A flini gjumë në pozitë peshoreje, engjëlli mbrojtës apo nyje dashurore apo secili në anën tij. Pozita në të cilën flini me partnerin mund t’ju zbulojë se çfarë çifti vërtet jeni.* Me gjeste dhe me lëvizje të trupit zbuloni edhe marrëdhënien tuaj emocionale me partnerin, varësisht nga ajo se a jeni në gjumë të thellë, ashtu që butësisht mbështilleni për trupin e tij, shtriheni në shpinë të përqafuar apo butësisht flini në përqafim të tij. Në krahët e njëri-tjetrit, çdo njeri ka anën e vet të shtratit. Çfarë thonë pozicionet e gjumit për çiftin tuaj? *Në formë luge * Çifti fle ... more »

Si ta riktheni dashurinë?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Disa këshilla për të kthyer atë që ka qenë e zjarrtë dhe e fortë. Sepse nuk e ka fajin mosha apo vitet, por ju vetë. Ndonjëherë edhe pa e ditur. Ja si ta rindizni dashurinë me bashkëshortin tuaj. *Vlerëso cilësitë e tij:* Që të biesh përsëri në dashuri me bashkëshortin, mendo për atë kohë kur ju të dy sa kishit filluar të dilnit bashkë. Gjatë asaj kohe, ti duhet të kesh parë ca cilësi te bashkëshorti yt, që të kanë bërë të ndjesh se ai është i duhuri. Me kalimin e kohës ti i ke harruar këto cilësi, ose ke nisur mos t’i vësh re. Por janë ato gjëra që e bëjnë atë unik dhe të veçant... more »

Femrat zgjedhin ushqimin përpara dashurisë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Ushqimet e shëndetshme janë përparësia femërore e shekullit të 21. Sipas studimeve, femrat shqetësohen më shumë për shëndetin sesa për marrëdhëniet e tyre *Studimi * Ushqimi i shëndetshëm është një nga temat më të trajtuara në botë momentalisht. Kjo sepse ajo ç’ka hamë na bën të jemi këta që jemi. Një ushqim i dëmshëm, ndikon negativisht jo vetëm në organizmin tonë, por edhe në paraqitjen dhe shëndetin mendor. Varësia ndaj ushqimit jo të shëndetshëm, mund të çojë drejt obezitetit. Për shumë njerëz që e kanë provuar, obeziteti është shkatërrimi i ngadaltë i jetës së një individi... more »

Stereotipat na shtyjnë drejt gënjeshtrave për ish-at

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Kur vjen puna për të folur për marrëdhëniet seksuale, si meshkujt edhe femrat gënjejnë për partnerët që kanë pasur dhe për mënyrën se si kanë bërë dashuri në të shkuarën, thotë një studim i kryer në Ohajo *Studimi* Rolet gjinore janë të përziera kur vjen puna për të qenë të sinqertë në lidhje me marrëdhëniet e mëparshme seksuale. Meshkujt kanë prirje që ta rrisin numrin e femrave me të cilat kanë pasur të bëjnë, ndërsa nga ana tjetër, femrat tentojnë ta ulin këtë numër. Kërkimet tregojnë se meshkujt dhe femrat janë të etur për të tejkaluar normat shoqërore dhe kulturore kur vje... more »

Tiparet që u pëlqejnë të gjithë meshkujve te një femër

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Lumturia Një qeshje e gëzuar mund ta shkrijë çdo zemër. Duhet ta keni një personalitet të lumtur dhe të hapur nëse dëshironi që të dukeni sikur keni çdo gjë në rregull në jetën tuaj dhe sikur nuk ju mungon asgjë. Kjo sigurisht se i tërheq të gjithë meshkujt. Mënyra si duket dhe vishet Është shumë më e lehtë ta tërhiqni vëmendjen e meshkujve nëse përpiqeni të visheni dhe të dukeni bukur. Vishuni mirë dhe ndihuni mirë me veten tuaj. Nuk keni nevojë të mundoheni të ndryshoni nga të gjitha, thjesht mund të vishni diçka të përshtatshme që ju bën të dukeni mirë dhe të ndiheni plot ve... more »

Shenjat kur një mashkull bie kokë e këmbë në dashuri me ju

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Meshkujt ndonjëherë kanë mënyra të çuditshme dhe misterioze për ta treguar dashurinë. Jo të gjithë meshkujt mund të shfaqin hapur ndjenjat. Nëse dëshironi të kuptoni se mashkulli juaj ju pëlqen apo jo, përpiquni të vini re këto shenja. *Ju kontakton vazhdimisht * Nuk ka rëndësi nëse ai është në punë apo me shokët, ai do të gjejë një mënyrë për të kontaktuar apo dërguar sms vazhdimisht. Nëse ai e bën këtë gjë, atëherë është një shenjë se kërkon vëmendjen tuaj dhe është i interesuar tek ju. *Është i interesuar për interesat tuaja* Kur një mashkull tregon interes në gjërat që ju ... more »

Dhjetë termat e pazakontë të afeksionit

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Cilat janë fjalët që përdorin njerëzit në të katër anët e botës për të shprehur dashurinë e tyre? Ja një udhëtim i shkurtër te rrënjët e termave që në përkthim të drejtpërdrejtë mund të ngjajnë të çuditshme *Gjuha e dashurisë* “Chouchou” është termi që përdor Carla Bruni për bashkëshortin e saj, ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Samantha Cameron u dëgjua në mikrofon duke thënë “Të dua bebush”, Kryeministrit David Cameron, ndërsa Michelle Obama përshkroi fotografinë më të shpërndarë në “Twitter” në të gjitha kohërat me fjalët: “Ai është mjalti im, duke më dhënë një për... more »

Disa terma që duhen njohur për të hyrë në botën seksuale

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Këshillat për “orgazmën e duhur” dhe rregullat për seksin e sigurt, por edhe historia dhe anatomia që nuk mësohen në shkollë, përgjigjet për të gjitha pyetjet dhe pasiguritë e adoleshentëve dhe të prindërve të tyre po i sqarojmë me shpjegimin e disa termave të përdorur në jetën seksuale. *Kondom* Fjala kondom rrjedh prej doktor Condomi, që me kërkesën e Mbretit Carls II i Anglisë, fabrikoi një prezervativ të prodhuar prej zorrëve të kafshëve, veçanërisht tepër efikas kundër shtatzënive. Idenë e kishte marrë nga prezervativët që shekuj më parë përdoreshin nga romakët. *Biseks... more »

Si të flirtoni në vendin e punës pa u treguar jo profesionalë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
** *Në një botë ideale ju ndoshta kurrë nuk mund të gjeni një koleg tërheqës, por studimet tregojnë se të punuarit me një person në një ambjent pune, duke përjetuar uljet dhe ngritjet bashkë, krijohet një lidhje që kapërcen kufijtë e një miqësie. Çfarë duhet të bëni nëse lind një feeling më një nga kolegët tuaj?* *Flirtoni me personat që janë nën teje* *Kurrë mos flirtoni me një superior. Nuk do të ishte një situatë shumë e përshtatshme, pasi mund t`iu jepni një arsye për t`iu pushuar, ose nëse gjërat shkojnë keq, ata mund t`ia u bëjnë punën një ferr të vërtetë.* *Mos jepni mesa... more »

Studim/ Femrat duan të martohen më herët se 10-të vitet e kaluara

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Një studim i realizuar në Britaninë e Madhe ka bërë të duitur se femrat e kohëve modern kanë dëshirë të martohen me herët së ato para dhjetë vjetëve. Arsyeja kryesore sipas studimit është frika se mund të mbeten të vetmuara,ka bërë të mundur të rikthehen vlerat tradicionale të martesës. Në këtë studim janë përfshirë 2 mijë femra përkatësisht nga mosha 20 deri në 30 vjeç,ndërsa rezultatet kanë treguar se ato mendojnë se mosha ideale për martesë është mosha 26-vjeçare,ndërkohë mosha më e përshtatëshme për të lindur fëmijë sipas tyre është mosha 27-28 vjeçare. Të dhënat tregojnë se 78-82... more »

8 gënjeshtrat që transmeton pornografia. Efektet e saj

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Nuk mund ta mësosh të vërtetën për seksin nga pornografia. Ajo nuk interesohet për të vërtetën. Pornografia nuk është bërë për të edukuar, por për të shitur. Prandaj, pornografia thotë çdo gënjeshtër që tërheq dhe mban audiencën. Pornografia lulëzon mbi gënjeshtra në lidhje me seksin, femrat, martesën dhe plot të tjera. Ekspertet tregojnë gënjeshtrat e pornografisë dhe efektet që ato sjellin. *Gënjeshtra 1 – Femrat janë më pak se njerëzore* Femrat te revista Playboy quhen “lepurushka,” duke i bërë ato kafshëza të vogla të lezetshme ose “shokë loje,” duke i bërë lodra. Revista... more »

Mitet e gabuara rreth seksit pas moshës 40-vjeçare

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Është koha t’i hidhni poshtë gjithë mitet e gabuara, shijojeni trupin tuaj deri në skajet më të thella të kënaqësisë, nuk jeni aspak vonë Për të gjithë ata që për nga dëshira dhe aktiviteti seksual, e kanë barazuar moshën 40-vjeçare me mosha të mëdha, vjen një tjetër teori e mbështetur mbi kërkime: barazojini femrat 40 vjeçare me ato 30. Mbi idenë e krijuar tani, mund edhe të fajësohen reklamat që nxjerrin vetëm modele seksi të reja në moshë që përfaqësojnë joshjen e vërtetë. Mitet mbi seksualitetin femëror i kanë nxitur edhe filmat, ku rolet më tërheqëse u jepen femrave shumë të... more »

12 mënyra për të shpërthyer erosin

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
E dije që kafeja nxit epshin femëror, se aroma e kanellës është një stimulues i fuqishëm për meshkujt, që hudhra nxit ereksione më të forta dhe orgazma më intensive? Shpërblejeni veten dhe partnerin me buzëqeshje, përqafime dhe të puthura. Mos i harroni nevojat tuaja, ndërsa Mapo zbulon 12 mënyrat e një libidoje ekzaltuese! *Kafeja nxit erosin femëror* Disa studiues të Universitetit të Southëestern, kanë zbuluar se kafja nxit erosin femëror. Po vetëm nëse nuk merret në sasi të mëdha. Ndërsa për filxhanët e kafes pirë rastësisht, ka avantazhe të mëdha. *Fuqia e fikut* Këtë dhe eg... more »

Dashuria është sekreti i një jete të qetë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Studimi i Harvardit, për të zbuluar lumturinë, ka zgjatur 72 vjet. Mes 268 "kavieve" ishte edhe John Kennedy. Përfundimi? Ai që do dhe duhet jo vetëm nga partneri, por edhe nga prindërit, miqtë, motrat, vëllezërit, mund të jetë i gëzuar dhe të jetojë një jetë të qetë e të lumtur Cili është sekreti i lumturisë? A është e mundur që të profetizosh se kush është i destinuar të jetojë një jetë të gjatë, të shëndetshme dhe me gjithë të mirat, dhe kush do të vdesë shpejt pas një ekzistence torturuese? Prej 72 vjetësh, Universiteti prestigjioz i Harvardit është përpjekur t\‘u japë n... more »

Misteret e dëshirës seksuale femërore

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 4 weeks ago
Një marrëdhënie është më e kënaqshme në moshë të re apo madhore? Si ndikojnë ndryshimet e trupit mbi erosin? Transformimi i jetës në shtrat në moshën 20, 30, 40, 50 dhe 60-vjeçare. Zbulimi i sekreteve të cilat nuk i njohim dhe arritja e kënaqësisë në çdo moshë Mendoni se seksi më i zjarrtë bëhet kur jeni të rinj dhe trupi është në periudhën e tij më të mirë? Të dashura gra, gaboheni nëse mendoni kështu. Nëse në moshën 20-vjeçare, marrëdhënia është më pasionante, kjo nuk do të thotë se me kalimin e viteve, ajo zbehet, sepse fuqia bie dhe nuk ndihet më e njëjta kënaqësi. Tru... more »

Truri dhe dashuria

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Flutura në stomak, dhimbje kur thyhet zemra, të gjitha këto janë shenja të një lidhjeje të fortë mes njerëzve. Shkenca përpiqet që të zbulojë misteret e dashurisë Të rënët në dashuri nuk është një veprim aq i thjeshtë sa ç’mund të duket, por është një reaksion shumë i shpejtë. Ato ndjenja të jashtëzakonshme dhe gjithëpërfshirëse të të qenët kokë e këmbë në dashuri, çmendurisht të lidhur me një person të dashur janë rezultat i një reaksioni shumë të shpejtë dhe kompleks të trurit. Të qenët në dashuri, ose më saktësisht të qenët në një gjendje emocionale intensive të nevojës pë... more »

Sëmundjet e divorcit

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Çiftet që i thonë vërtet lamtumirë njëri-tjetrit pësojnë një traumë të thellë, e cila nuk shërohet edhe nëse njëri prej ish-partnerëve vendos të krijojë një lidhje të re Trauma e një divorci nuk harrohet lehtë: një ndarje nuk lë vetëm shenjë në nivel psikologjik dhe ekonomik, por sjell me vete edhe shqetësime e probleme fizike, shpesh shumë të rëndësishme. Ky është përfundimi i një studimi amerikan i realizuar nga Universiteti i Çikagos dhe i publikuar në "Journal of health and Socual Behaviour", nga i cili ka dalë se divorci ka një efekt shkatërrues mbi shëndetin e ish-bashkës... more »

E vërteta dhe e gabuara e çifteve që funksionojnë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
*Bëjnë gjithçka bashkë* *E gabuar * "Një çift që bën gjithçka bashkë rrezikon të mërzitet shpejt", nënvizon një psikolog. "Por kjo mund të ndodhë edhe kur partnerët e kontrollojnë vazhdimisht njëri-tjetrin, duke treguar mungesë të theksuar besimi. Mund të ndodhë gjithashtu që njëri prej partnerëve të shtiret sikur po e bën me shumë dëshirë një punë dhe tjetri ta kuptojë. Gjithsesi, është pozitive që çifti të ketë dëshira dhe hobe të përbashkëta, por është shumë e rëndësishme që partnerët të respektojnë hapësirën e njërit-tjetrit". *Nuk kanë pasur kriza* *E gabuar* ... more »

Si ta afroni nëse është larguar nga ju?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Krijoni një ‘zonë të sigurt’! Arsyeja pse shumica e meshkujve reagojnë negativisht, kur ju bisedoni për lidhjen tuaj, është sepse ai ndihet sikur është duke u kritikuar nga ju. Meshkujt duan ta dinë se ju mendoni që ata janë të përsosur. Ata dëshirojnë që personaliteti dhe veprat e tyre t’ju bëjnë të ndiheni mirë. Për këtë arsye, kur ju i tregoni atij se një fjalë apo vepër e tij ka lënduar ndjenjat tuaja, ai ndihet sikur nuk po arrin t’ju kënaqë dhe sikur ju nuk jeni e lumtur në krah të tij. Për të ndaluar këtë cikël të kriticizmit, ju duhet të krijonin një ‘zonë të sigurt komuni... more »

Çka nuk ju tregojnë meshkujt asnjëherë?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Këshilla nga vetë meshkujt, që u tregojnë se çka duhet të bëni për ta bërë dikë për vete *Merruni me diçka* Mos lejoni që një mashkull të bëhet qendra e universit tuaj. Nëse e bëni këtë, ai do ta humbë interesimin për shkak se do të ndihet sikur ia keni zënë frymën. Mbani në mend: Ai është dashuruar me versionin ‘dinamik’ të personalitetit tuaj, që ka pasur pasionet dhe interesat e veta dhe që e ka bërë edhe atë pjesë të jetës së saj. *Disa meshkuj kanë frikë nga lidhja* Kjo do të thotë se atyre mund të ju duhet pak më shumë kohë për të vendosur nëse ju jeni e duhura për të. Mo... more »

Koha më e mirë për mbetje shtatzënë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Jeni gati të keni foshnjë? Një vendim i mrekullueshëm. Por ju mund të hasni në probleme nëse për disa vite jeni munduar të shmangni mbetjen dhe tash nuk dini se si në të vërtetë mund të mbeteni. Në artikulimin në vazhdim ju ofrojmë disa fakte të fertilitetit, këshilla dhe një pasqyrë të përgjithshme kohore për të filluar shtatzëninë tuaj. *Si krijohet bebja?* Shumica e femrave lëshojnë një vezë rreth dy javë para se cikli i tyre menstrual të fillojë. Nëse ciklet janë të rregullta ju me lehtësi mund t’ia qëlloni se kur do të ndodhë ovulimi. Veza juaj jeton 12 deri në 24 orë pasi ë... more »

Si të krijosh përshtypjen e duhur në takimin e parë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
** *Çfarë lexojnë femrat në pamjen dhe sjelljen e meshkujve* *Je njohur përmes internetit apo je duke shkuar të takohesh për të parën herë me një vajzë dhe pasi jeni marrë vesh për vendin dhe kohën e caktuar, je ndrequr dhe rregulluar. Po i afrohesh vendtakimit dhe e sheh atë në tavolinë duke të pritur dhe shikuar. Je disa metra larg saj, dhe deri sa t’i i afrohesh tavolinës, truri i saj tashmë fillon të funksionojë me të madhe. Në çastin kur ti tashmë je afruar në tavolinë, ajo e ka të gatshme konstatimin, vlerësimin e saj dhe tashmë e ka krijuar një mendim bazë për ty. A do të... more »

5 arsye pse femrat tradhtojnë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Para disa vitesh, femrat cilësoheshin si viktima të pabesisë dhe tradhtisë nga ana e meshkujve, por sot që edhe femrat tradhtojnë, ka raste që janë të pabesa shumë herë më shumë se meshkujt. Gleeden.com, sajt i dedikuar lidhjeve jashtëmartesore, ka zhvilluar një pyetësor me 1486 femra të regjistruara në portal, ku shpesh argumentonin se faji për tradhtinë e tyre ishte i partnerit. -Pyetjes se pse tradhtojnë femrat, 42% e të intervistuarave deklaruan se kishin nevojë për tu ndier të dëshiruara, gjë që nuk ua garantonte partneri. - 24% e të intervistuarave u shprehën se tradhtonin, pë... more »

A e dini se puthja ju dobëson? Ja sa kalori djeg për 1 minutë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Fakti që puthja i bënë mirë shëndetit është e njohur botërisht, jo vetëm për kënaqësinë, por edhe për një element shtesë. Ndoshta do habiteni, por puthja dobëson, pasi bën që të digjen 6 kalori në minutë. Kështu shprehen shkencëtarët e Texas, të cilët kanë analizuar se si mund të digjen 360 kalori brenda një ore nëpërmjet puthjes, ose thënë ndryshe e barabartë me një pjatë ushqim. Siç raporton Noa.al, shkencëtarët sqarojnë se puthja vë në veprim 30 muskuj të ndryshëm që tonifikohen për shkak të këtij veprimi, shpeshtohen ritmet kardiake, stimulohet prodhimi i adrenalinës etj. Me pa... more »

Zbuloni sa kohë pas martesës fillon t’ju tradhtojë partneri

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Sa rëndësi ka në një martesë besnikëria? Maji është muaji ku nisin të celebrohen një numër i madh martesash, gjatë të cilave premtohet dashuri e përjetshme, respekt dhe sinqeritet reciprok. Gjithsesi viteve të fundit numri i divorceve është shtuar ndjeshëm dhe një ndër shkaqet kryesore që çojnë drejt tij është tradhtia. Por nga pyetjet që ngriti sajti Gleeden.com, sajt i cili merret me takimet jashtë martesore, u zbulua se pas sa kohësh partnerët nisin të tradhtojnë. Në sondazhin në fjalë u përfshinë 1565 italianë, meshkuj dhe femra të moshave të ndryshme. 1 vit- Gjatë 365 ditëve të... more »

Shumë flasin për madhësinë e penisit, sa duhet të jetë?

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 5 weeks ago
Fakte që duhen ditur nga ai dhe ajo, për madhësinë e penisit dhe sa duhet të jetë Edhe pse shumica e meshkujve janë të kënaqur me gjatësinë e penisit dhe arrijnë të kënaqin partneren, ato përsëri varen nga shprehja “sa më i madh, aq më mirë do të ishte”. Kompanitë qe reklamojnë kremra dhe tableta për të shtuar madhësinë e penisit, bëjnë shuma të mëdha parash duke shfrytëzuar këtë mani. Por ndryshe nga operacionet, nuk ka asgjë që është provuar klinikisht që arrin të rris madhësinë e penisit Shkruar nga Dr David Delvin, mjek dhe specialist i planifikimit familjar dhe Christine Webbe... more »

Femrat e përdorin seksin si shpërblim

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 month ago
E çuditshme, por e vërtetë, zbulohet se çelësi për të hyrë në shtratin e një femre janë sjelljet e mira dhe punët e shtëpisë *Studimi* Më në fund, një arsye për meshkujt që të pastrojnë shtëpinë plot zell. Provohet se femrat e përdorin seksin si shpërblim për sjelljet e mira dhe se ndihmesa në punët e shtëpisë është më e vlerësuara. Kur vjen puna për marrëdhëniet në çift, femrat janë shumë të sofistikuara, ato përdorin truke të ndryshme për të marrë atë çka dëshirojnë prej partnerit. Misteri se çfarë duhet bërë për të hyrë në shtratin e një femre, apo për të mos u refuzuar krejt... more »

14 ligjet seksuale më të çuditshme në botë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 month ago
E keni menduar ndonjëherë që në botë ekzistojnë ligje seksuale sa qesharake, të çuditshme, aq edhe mjaft ndëshkimore? Ju ftojmë që nëpërmjet këtij shkrimi të lini mënjanë kuriozitetin… Seksi është një nga pjesët sociale më të rregullta ligjore në të gjithë botën. Disa nga këto ligje janë antike dhe në praktikë nuk respektohen më, por është interesante të ndalojmë dhe të reflektojmë mbi origjinat e tyre. Çfarë i ka shtyrë këto shtete që të vendosin këto ligje formale? *1-Ishulli i Guam * Në këtë vend është e ndalur që femrat të martohen të virgjëra. Për këtë arsye ekzistojn... more »

Meshkujt që duhet t’i shmangni

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 month ago
Nëse së fundmi keni zbuluar se mashkulli ideal nuk ekziston dhe po pranoni këdo që futet në jetën tuaj për një marrëdhënie të re, duhet të tregoni kujdes *Takimet* Me kalimin e kohës dhe moshës, çdo femër e kupton se atje jashtë nuk gjendet as princi i kaltër dhe as njeriu perfekt. Si reagim ndaj kësaj tronditjeje, krenaria femërore bie dhe takimet me meshkujt e rastësishëm fillojnë të bëhen gjithnjë e më të shpeshta. Ideja se meshkujt (për fatin e mirë ose të keq), duhen pranuar ashtu siç janë, nuk është ideja më e mirë që keni pasur ndonjëherë. Ja cilët janë 10 tipat e meshk... more »

Ja faktorët që i çojnë meshkujt dhe femrat drejt tradhtisë

Lajmëtari Shqip at Sex,dashuri,intimitet - 1 month ago
*Që nga puna jashtë orarit tek alkooli, ja kur tradhtojnë meshkujt dhe femrat* *Psikologët janë të mendimit se shumica e femrave tradhtojnë për t’ u ndjerë emocionalisht mirë dhe jo thjesht për nevoja seksuale. Interesante është se meshkujt nga ana e tyre pohojnë krejtësisht të kundërtën, duke theksuar se ata tradhtojnë më shumë për të përmirësuar ekuilibrin e tyre seksual se sa atë emocional. Ju a jeni e sigurt për veten tuaj dhe akoma më tepër për partnerin tuaj? Besoni se po të ndodheni përballë një bukuroshi apo bukurosheje, dy metra, me sy të kaltër, do të mund t’i thoni ‘jo”... more »

Follow Us

Popular Posts

item